Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

تعریف و ویژگی های سجاده فرش هیت ست شده

هیت ست شدن سجاده فرش به چه معناست؟

اصطلاح «هیت ست» یا «هیت ست شده» اساسا مربوط به نخ های به کار رفته در الیاف خاب سجاده فرش ماشینی است. هیت ست شدن به فرآیندی گفته می شود که طی آن بافت درونی نخ پس از ریسیده شدن در معرض بخار قرار می گیرد. هیت ست کردن الیاف سجاده فرش موجب بالارفتن کیفیت نخ فرش سجاده ای و در کل افزایش کیفیت و طول عمر سجاده فرش می شود. امروزه با پيشرفته شدن دستگاه هاي بافندگي سجاده فرش ماشینی نخ هيت ست جايگاه ويژه ای بين توليد كنندگان سجاده فرش ماشینی پيدا كرده است.

استفاده از نخ های هیت شده در تولید فرش سجاده ای موجب افزایش راندمان 5 تا 10 درصدی بافت سجاده فرش می شود که این رقم در دوره مالی شرکت قابل توجه است. در واقع، استفاده از نخ های هیت شده در بافت سجاده فرش موجب راندمان کار را افزایش می دهد. به این دلیل تولیدکنندگان فرش سجاده ای علاقه وافری به استفاده از الیاف هیت ست شده در فرآیند بافت سجاده فرش دارند. امروزه استفاده از نخ های هیت ست شده برای تولید سجاده فرش هایی که با دستگاه های بافندگی با تکنولوژی بالا بافته می شوند یک الزام است زیرا با بالارفتن سرعت بافت سجاده فرش و به خصوص در بافت سجاده فرش های با تراکم بالاتر، به نخ های با مقاومت بالاتر نیاز است. هیت ست کردن الیاف سجاده فرش مقاومت نخ ها در برابر پارگی را افزایش می دهد. چنان چه نخ ها در برابر پارگی مقاومت نکنند، پارگی بیش از حد نخ ها موجب کند شدن بافت سجاده فرش می شود.

 

ویژگی های سجاده فرش هیت ست شده کدام است؟

از مهمترين اثرات الیاف هيت ست شده سجاده فرش مي توان به موارد زير اشاره كرد:

۱- سجاده فرشی که با الیاف هیت ست شده بافته شود، پس از شستشو دچار کاهش رنگ نمی شود،

۲- سجاده فرشی که با الیاف هیت ست شده بافته شود، در مقابل حرارت و نور مقاوم تر است،

۳- سجاده فرش های هیت ست شده پرزدهی نداشته و در نتیجه برای گروه های مستعد حساسیت، مناسب هستند،

۴- هیت ست کردن نخ سجاده فرش موجب افزایش مقاومت نخ فرش سجاده ای و طول عمر آن می گردد،

چگونگی هیت ست شدن نخ سجاده فرش

به طور متوسط 24 الی 48 سرنخ در قفسه (کریل) وارد ماشین هیت ست می شود. در کنار کریل تغذیه، یک کریل رزرو هم وجود دارد. نقش کریل رزرو جلوگیری از قطع شدن پروسه تولید هنگام اتمام بوبین کریل تغذیه است. نخ ها پس از عبور از واحد Pre Feeding‏ وارد سيستمي مي شوند كه به كلاف كن معروف است در اين بخش نخ ها به صورت حلقه هايي ممتد روي يكديگر و بر روي تسمه نقاله پهن مي شوند. سپس نخ ها از روي تسمه نقاله وارد ناحيه بخار دهي مي شوند‎. نخ ها پس از خروج از هدهاي بخار، وارد خشك كن و بعد خنك كننده مي شوند. از آنجايي كه اكريليك قابليت جذب رطوبت دارد وجود اين مرحله ضروري است. سپس سرنخها وارد بخش كنترل الكترونيكي و از آنجا به واحد پيچش هدايت مي شوند. قبل از اين واحد انبارك نخ (آكومولاتور) قرار دارد كه جهت جلوگيري از توقف خط مورد مصرف هستند.

در مدلهاي جديد ماشين آلات هيت ست جهت افزايش توليد پهناي تسمه نقاله هدايت كننده نخ ها افزايش يافته است. خروجی ماشین هیت ست بین 3 تا 12 تن در روز متغیر است. این میزان به نوع، کیفیت و نمره نخ بستگی دارد.

اطلاعات تماس

تلفن :  03154750320

        03154750321

تلفن همراه مدیریت شرکت: 09131631223

تلفن همراه مدیر فروش:     09103851223

فکس: 03154750321

ایمیل : taksetare.carpet@gmail.com

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

ما را تایید می کنند

 

logo-samandehi

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account