Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر کاشان در این مقاله به صورت کوتاه و مختصر ویژگی های سجاده فرش خوب را توضیح می دهد. ویژگی های یک سجاده فرش خوب از منظر شرکت فرش سجاده ای تک ستاره کویر به شرح زیر است:

 1.  نباید اثری از تکرار سیلندر در نقشه فرش سجاده ای وجود داشته باشد (علت بی کیفیت بودن برخی سجاده فرش ها این است که برخی کارخانجات فرش مسجدی، از ماشین آلات قدیمی و بی کیفیتی برای بافت فرش سجاده ای استفاده می کنند. هنگامی که ماشین آلات بافندگی فرش مسجدی قدیمی باشد این امکان وجود دارد که سیلندر ماشین بافندگی فرش سجاده ای به جای یکبار چندین بار بچرخد در حالی که نقشه فرش سجاده ای جلو نرفته باشد. در این مواقع قسمتی از نقشه فرش سجاده ای تکرار می شود که این رخداد موجب کاهش کیفیت سجاده فرش می شود)،
 2.  در بافت سجاده فرش از نخ های باکیفیت استفاده شده باشد. در تولید سجاده فرش معمولاً از نخ های هیت ست شده که کیفیت بسیار بالایی دارند استفاده می کنند. از جمله معیارهای برخورداری یک سجاده فرش از الیاف مرغوب آن است که هنگام دست کشیدن روی فرش سجاده ای باید سطح یکنواختی را احساس کنید،
 3.  نقشه سجاده فرش با معماری مسجد، حسینیه و یا نمازخانه شما همخوانی داشته باشد،
 4.  ابعاد سجاده فرش استاندارد باشد. ابعاد استاندارد برای فرش سجاده ای 1.25 متر برای عرض و طول فرش سجاده ای باید متناسب با مسجد شما باشد،
 5.  به اندازه کافی از چسب آهاری در آهار سجاده فرش استفاده شده باشد،
 6.  جای هیچگونه تیغ خوردگی و برش روی سجاده فرش وجود نداشته باشد،
 7.  پارگی، سوراخ و وصله در فرش سجاده ای وجود نداشته باشد،
 8.  در زیر فرش مسجدی اثری از قلاب خوردگی وجود نداشته باشد،
 9.  ریشه های سجاده فرش به صورت منظم و متوالی قرار گرفته باشند،
 10.  سجاده فرش دو پود نباشد. دو پودی هنگامی اتفاق می افتد که حین بافت فرش سجاده ای نخ پاره شود و ادامه کار با نخ اضافی همان محل قبلی انجام گیرد،
 11.  برخورداری فرش سجاده ای از شیرینگ یا پرداخت مناسب. چنانچه شیرینگ سجاده فرش به درستی انجام نشده باشد فرش مسجدی راه راه به نظر خواهد رسید،
 12.  هیچگونه جای خالی روی سجاده فرش وجود نداشته باشد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که نخ خاب هنگام بافت سجاده فرش پاره شود و بافنده فرش سجاده ای متوجه آن نگردد،
 13.  فرش مسجدی چند رنگ نباشد. چند رنگ بودن فرش مسجدی زمانی رخ می دهد که هنگام بافت آن از شیدهای رنگ مختلفی استفاده شود،
 14.  هیچ قسمتی از سجاده فرش فاقد خاب نباشد. سجاده فرش ها هنگامی فاقد خاب می شود که موقع بافت هارنیش مانع حرکت سجاده فرش شود. معمولا به این اتفاق قفسه بافی گفته می شود که در فرش های مسجدی با کیفیت دیده نمی شود،
 15.   ترجیحا در بافت سجاده فرش از الیاف مختلفی استفاده نشده باشد.

شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر قریب به ده سال است که در زمینه تولید، تجارت و نصب فرش سجاده ای سابقه دارد. فرش های سجاده ای این شرکت، که تاکنون برای فرش کردن مساجد، حسینیه ها و نمازخانه های متعددی در داخل و خارج کشور استفاده شده است، کیفیت های مختلفی داشته اند. فرش های سجاده ای مساجد در کیفیت های مختلفی بافته می شوند. در واقع، تمامی طرح های فرش سجاده ای که در سایت این شرکت سجاده فرش پرسابقه بارگزاری شده است قابلیت این را دارند که در کیفیت های مختلف که به شرح زیر است بافته شوند. شما می توانید شانه و تراکم های مختلف فرش سجاده ای را مشاهده کنید تا هنگام خرید فرش سجاده ای برای مسجد، حسینیه و نمازخانه خود آگاهی بیشتری از سجاده فرش ها داشته باشید. این اطلاعات به شما کمک می کند که هنگام خرید فرش سجاده ای قادر به مقایسه محصولات شرکت های مختلف فرش سجاده ای باشید. 

 

کیفیت های مختلف قابل بافت برای فرش سجاده ای
جنس نخ فرش سجاده ای تراکم فرش سجاده ای شانه فرش سجاده ای
بی سی اف 700 440
بی سی اف 750 440
پلی استر 800 440
پلی استر 800 500
پلی استر 1000 500
اکریلیک 1800 500
اکریلیک 2100 500
اکریلیک 2250 500
اکریلیک 2100 700
اکریلیک 2250 700
اکریلیک 2550 700
اکریلیک 3000 1000
اکریلیک 3600 1200

یکی از روش های نوین فرش کردن مسجد، استفاده از فرش سجاده ای است. یکی از مشکلات سجاده فرش ها پرز دادن آنهاست. پرز دادن فرش سجاده ای علاوه بر کثیف کردن وسایل اطراف موجب حساسیت و آلرژی برخی نمازگزاران است. شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر کاشان قصد دارد تا در این مقاله روش های از بین بردن فرش سجاده ای اشاره کند. منتهی پیش از ارائه راهکارهای از بین بردن فرش سجاده ای، لازم است که با علت پرز دادن فرش سجاده ای آشنا شوید.

 

چرا فرش سجاده ای پرز می دهد؟

چنانچه هنگام آهار فرش سجاده ای برخی الیاف بالاتر از سایر ریشه ها قرار بگیرند و نخ ها نتوانند بهم متصل شوند فرآیند آهار به خوبی انجام نمی شود. این اتفاق موجب پرز دادن فرش سجاده ای می شود. امروزه بهترین و پرفروش ترین سجاده فرش ها با الیاف اکریلیک تولید می شوند که این خود موجب پرزدهی بیشتر سجاده فرش ها می شود. اما از بین بردن پرز سجاده فرش های اکریلیک نیز راهکار دارد. هیت ست کردن فرش سجاده ای نه تنها موجب از بین بردن پرز فرش سجاده ای می شود بلکه موجب پفکی شدن الیاف فرش سجاده ای، پارگی کمتر و لطافت بیشتر آن نیز می گردد. پس به طور کلی، یکی به خوبی انجام نشدن فرآیند آهار و دیگری نوع الیاف مصرفی در بافت فرش سجاده ای موجب پرز دادن سجاده فرش می شود.

 

روش های از بین بردن فرش سجاده ای

پس از آن که علت پرز دادن فرش سجاده ای مشخص شد، در این قسمت به روش های از بین بردن فرش سجاده ای اشاره می کنیم.

 

- از بین بردن پرز فرش سجاده ای با استفاده از جاروی دستی

در قدیم از جاروهای دستی برای از بین بردن فرش و فرش سجاده ای استفاده می کرده اند. در این روش، می توانید جاروی دستی را خیس کرده و فرش سجاده ای را با آن جارو بزنید. هر چند این کار موجب از بین رفتن پرز فرش سجاده ای می شود اما موجب ورود گرد وغبارها به ریه و آسیب دیدن افراد حساس می شود.

 

جارو زدن سجاده فرش

 

- از بین بردن پرز فرش سجاده ای از طریق شستشو

در این روش با استفاده از شامپو فرش و یک لیف یا کیسه می توانید پرز فرش سجاده ای را از بین ببرید. به این صورت که شامپو فرش را روی لیف ریخته و آرام و آهسته به سجاده فرش بکشید. در این روش به منظور ثابت ماندن رنگ فرش می توانید از ترکیب آب و سرکه استفاده کنید.

 

شستشوی سجاده فرش 

 

- از بین بردن پرز فرش سجاده ای با استفاده از فرآیند هیت ست کردن

بر خلاف دو روش قبلی که مربوط به دوره پس از تولید و کامل شدن تمامی مراحل تولدی فرش سجاده ای است، فرآیند هیت ست کردن مربوط دوره حین تکمیل و بافت فرش سجاده ای است. چنان چه پرز ندادن فرش سجاده ای برای شما از اهمیت خاصی برخوردار است به دنبال سجاده فرشی باشید که هیت ست شده است (به منظور مطالعه بیشتر در مورد هیت ست کردن فرش سجاده ای به مقاله مربوطه در سایت شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر مراجعه کنید).

 

 

589

فرش مسجدی از سه قسمت تار، پود و نخ خاب تشکیل شده است. نخ های تار عمدتا از جنس پلی استر و اکریلیک هستند. جنس نخ پود، جوت است و جنس نخ های خاب نیز بسته به نوع فرش متفاوت است. البته امروزه بیشتر نخ های خاب از جنس پلی استر و یا اکریلیک هستند.

تقریبا تمامی مواد اولیه یا همان الیاف نخ پلی استر در ایران و توسط شرکت های پتروشیمی تولید می شود. بر خلاف نخ های پلی استر که در ایران تولید می شوند، تقریبا تمامی نخ های اکریلیک از خارج از کشور یعنی کشورهای آلمان، ترکیه، ژاپن و ... وارد می شوند. این امر موجب می شود که نوسان قیمت ارز، قیمت نخ های تار سجاده فرش/فرش مسجدی را دستخوش تغییر کند. به همین دلیل این روزها که شاهده کاهش قیمت ارز می باشیم، قیمت فرش مسجدی و فرش نمازخانه نیز ارزان تر شده است. دلیل دیگر کاهش قیمت فرش مسجدی، فرش نمازخانه و در کل فرش هایی که برای فرش کردن مساجد، حسینیه ها، نمازخانه ها و اماکن مذهبی استفاده می شود، کاهش قیمت نخ پود یا همان نخ جوت است. نخ جوت نیز از خارج از ایران یعنی کشورهای پاکستان و بنگلادش و ... وارد می شود که نوسان قیمت ارز به صورت مستقیم روی قیمت تمام شده فرش مسجدی و فرش نمازخانه ای اثرگذار است. از این رو، با کاهش قیمت ارز در این روزها قیمت فرش مسجدی و فرش نمازخانه ای نیز ارزان شده است.

چنان چه تمایل دارید برای مسجد، حسینیه و یا نمازخانه خود فرش مسجدی، سجاده فرش و یا فرش سجاده ای ارزان/به قیمت روز تهیه کنید، با شرکت فرش سجاده ای تک ستاره کویر کاشان تماس بگیرید. تعهد ما به شما، ارائه بهترین کیفیت با حاشیه سود حداقلی است.

یکی از اجزای سه گانه تشکیل دهنده ساختار سجاده فرش ماشینی، پود است. نخ های پود درعرض سجاده فرش (عمود بر نخ های چله) در کنار هم و به طور موازی با یکدیگر قرار می گیرند. در واقع، مهم ترین نقش نخ های پود، اتصال نخ های چله سجاده فرش به یکدیگر از یک سو و نگه داشتن ریشه خاب از سوی دیگر می باشد. نخ پود سجاده فرش، بسته به خواص فیزیکی-مکانیکی خود، اثر مستقیمی بر خواص فیزیکی-مکانیکی مرتبط با عرض سجاده فرش ماشینی مانند استحکام سجاده فرش در جهت عرض، جمع شدگی عرض سجاده فرش در مرحله آهار و تکمیل و ... دارد. بنابراین، انتخاب نوع جنس و نمره نخ پود تاثیر بسزایی بر کیفیت سجاده فرش ماشینی تولید شده خواهد داشت.

در حال حاضر، دو نوع نخ پود مختلف در بافت سجاده فرش ماشینی استفاده می شود: نخ های گود ریسیده شده و نخ های پود فیلامنتی. روش تولید و ویژگی های فیزیکی-مکانیکی هر یک از این نوع نخ ها متفاوت از دیگری است.

مقاله پیش رو ادامه مقاله «نخ های پود سجاده فرش» است (جهت مطالعه مقاله مذکور به لینک مربوطه مراجعه کنید). 

دسته ای از نخ های پود سجاده فرش ماشینی که از دیرباز به طور سنتی مورد استفاده قرار گرفته اند، نخ های ریسیده شده می باشند. این نخ ها از الیاف استیپل کوتاه و یا بلند تشکیل می شوند. این الیاف به سیستم های ریسندگی تغذیه شده و در انتها با تابیدن به یکدیگر نخ پود نهایی سجاده فرش را به وجود می آورند. در حال حاضر، مهم ترین نخ پود ریسیده شده مصرفی در صنعت سجاده فرش ماشینی ایران، نخ های جوت و نخ های پنبه/پلی استر می باشند.

 

نخ جوت سجاده فرش

مهم ترین نوع نخ پودی که در صنعت سجاده فرش ماشینی استفاده می شود، نخ جوت می باشد. این نخ از الیاف «چتایی» یا «جوت» به دست می آید. لیف جوت، به دست می آید. لیف جوت، در دسته الیاف طبیعی گیاهی قرار می گیرد. این الیاف از ساقه گیاه به دست می آید و به همین دلیل، در بین الیاف گیاهی در دسته «الیاف ساقه ای» جای می گیرد. گیاه چتایی، در کشورهای مرطوب و گرمسیری همانند هند، بنگلادش، پاکستان و .. .می روید. طول ساقه این گیاه به 5 متر و قطر آن به 2 سانتی متر می رسد. الیاف، به واسطه عملیاتی تحت عنوان «تخمیر» که در کنار رودخانه ها و جویبارها انجام می شود، از ساقه گیاه بیرون کشیده شده و سپس خشک می شوند. در ادامه، الیاف به کارخانجات ریسندگی منتقل شده برای سهولت در اجرای عملیات ریسندگی مقداری روغن به الیاف زده می شود. از آن جایی که طول الیاف جوت بلند است، از سیستم ریسندگی شبیه الیاف بلند برای تبدیل آنها به نخ استفاده می گردد.

الیاف چتایی به رنگ زرد و قهوه ای مایل به خاکستری بوده، عمدتاً به صورت خودرنگ استفاده شده، به ندرت رنگرزی می شوند. چگالی این لیف 1.5 گرم بر سانتی متر مکعب (شبیه به پنبه و ویسکوز) می باشد. درصد جذب رطوبت بازیافتی آن بین 12 تا 14 درصد است و از این رو، در دسته الیاف آبدوست قرار می گیرد. استحکام اینلیف بین 4 تا 5 گرم بر دنیر و ازدیاد طول تا حد پارگی آن بسیار کم و زیر 4 درصد است.

چتایی در زمره الیاف نسبتا ارزان است و به مقدار کافی در جهان تولید می شود. نخ جوت در تولید کیسه، گونی و سجاده فرش ماشینی استفاده می شود. انواع ظریف تر و مرغوب تر این الیاف، که دارای زیر دست نرم تر و ملایم تری هستند، برای تولید پارچه های پرده ای، دکوری و رومبلی به کار می روند.

در حال حاضر، تمام نخ جوت مورد مصرف در صنعت سجاده فرش ماشینی ایران، وارداتی است. مبدأ عمده نخ جوت وارداتی به ایران، کشور بنگلادش است. در ایران تنها یک کارخانه ریسندگی نخ جوت در شمال کشور (رشت) مشغول فعالیت بود، که آن هم از اواسط دهه 80 شمسی تعطیل شده است.

نخ جوت،یک نخ منحصر به فرد برای پود سجاده فرش ماشینی است. عمده دلایل استفاده از جوت به عنوان پود سجاده فرش ماشینی را می توان این چنین بیان نمود:

 • - استحکام بالای نخ (که استحکام در جهت عرض سجاده فرش ماشینی را تامین و تضمین می کند)،
 • - ازدیاد طول تا حد پارگی کم (میزان جمع شدگی عرض سجاده فرش در آهار و تکمیل را به حداقل می رساند)،
 • - چوبی و زمخت بودن (سبب جلوگیری از چروک شدن سجاده فرش ماشینی بافته شده در جهت عرض می شود)،
 • - مقاومت در مقابل عوامل بیولوژیکی (باعث مقاومت بالاتر برزنت سجاده فرش در مقابل عوامل بیولوژیکی مانند کپک، قارچ، بید و ... در مقایسه با سایر الیاف طبیعی مانند پنبه و پشم می شود)،
 • - جذب رطوبت بالا (سبب جذب مقدار بالای آهار توسط برزنت سجاده فرش شده، در نتیجه ریشه های خاب سجاده فرش ماشینی بسیار محکم تر می شوند)،
 • - قیمت ارزان در مقایسه با سایر الیاف مانند پنبه و پشم، - وفور نسبی در بازار و دسترسی نسبتاً آسان. معمولاً در تجارت، نمرخ نخ جوت را بر حسب LBS بیان می کنند. LBS وزن 14400 یارد از نخ جوت را بر حسب پوند می گویند (یادآوری: یک یارد معادل 0.9144 متر و یک پوند معادل 0.453 کیلوگرم است). نخ جوت در محدوده بسیار وسیع، از نمره30  4LBS (معادل نمره 7.25 متریک یا 139 تکس) تا  LBS (معادل نمره 0.967 متریک یا 1033 تکس) و به صورت های تک لا و دولا تولید و به بازار عرضه می شود. علاوه بر نمره LBS، نمره Lea نیز برای نخ های تهیه شده از الیاف ساقه ای مانند جوت به کار می رود که نوعی نمره غیرمستقیم می باشد. Lea عبارت است از تعداد کلاف های 14400 یاردی از نخ جوت که یک پوند وزن داشته باشند. جدول 3-2، نحوه تبدیل نمره نخ های مختلف به نمره های متداول نخ جوت یعنی LBS و Lea و بر عکس را نشان می دهد. مهم ترین نمره نخ های جوت مصرفی در صنعت سجاده فرش ماشینی ایران عبارتند از:4.5 دولا، 6، 8، 10، 13 و 16 یک لا و دولا و همچنین 17 و 24 یک لا. بدیهی است هر چه تراکم سجاده فرش ماشینی بالاتر باشد، نیاز به نخ های جوت ظریف تر و یکنواخت تری خواهد بود. از این رو، مهم ترین عامل برای تعیین کیفیت نخ جوت یکنواختی قطر (ضخامت) آن است.
 • برخی از نخ های جوت، دارای نایکنواختی های زیاد در طول نخ می باشند. وجود نقاط بسیار کلفت در طول نخ پود، باعث می شوند تا نه تنها پشت سجاده فرش بافته شده نازیبا گردد، بلکه در سجاده فرش هایی که نخ خاب شناور دارند، در مرحله پشت پاک کنی، تیغه های دستگاه پشت پاک کنی با آنها برخورد کرده، سجاده فرش را در آن نقطه پاره می کنند. در مقابل، وجود نقاط بسیار نازک، باعث پارگی نخ جوت در آن نقطه به هنگام پودگذاری شده، کاهش راندمان بافندگی را در پی خواهد داشت.
 • نخ جوت، معمولا بر روی دوک های چوبی به قطر حدود 5 تا 6 سانتی متر و طول تقریبی 35 سانتی متر پیچیده شده، برای حفظ رطوبت آن داخل یک کیسه پلاستیکی قرار داده می شود. معمولاً بوبین کامل، بسیار سفت و به شکل استوانه ای به قطر حدود 35 سانتی متر و وزن بین 15 تا 20 کیلوگرم می باشد. برای حمل و نقل بوبین های نخ جوت، تعداد 4 یا 6 بوبین در داخل یک گونی کنفی بسته بندی می شود. در سال های اخیر، تولیدکنندگان جوت بنگلادش به بسته بندی پالتی روی آورده اند. در این روش، 9 بوبین نخ جوت روی یک پالت چوبی قرار داده شده سپس 6 تا 7 ردیف 9 تایی دیگر از بوبین های نخ جوت روی آن چیده می شود. بنابراین، در هر پالت، تعداد 72 بوبین قرار می گیرد. ابتدا، دور تا دور پالت با ورقه های ضخیم کاغذ و سپس با روکش پلاستیکی (نایلون یا سلفون) پوشانده می شود تا بوبین های نخ در مقابل نور خورشید و یا باران محافظت شوند. وزن هر پالت بین 1350 تا 1400 کیلوگرم است که برای بارگیری، تخلیه و جابجایی آن از لیفتراک، جرثقیل خودرویی و یا جرثقیل سقفی در کارخانجات استفاده می شود. روش بسته بندی پالتی نسبت به روش گونی، علاوه بر صرفه جویی در مصرف گونی (حداقل 12 گونی به ازای هر پالت)، در زمان بارگیری و تخلیه، تسریع نموده و هزینه های جابجایی را کاهش می دهد. ضمنا در این روش آسیب کمتری به بوبین های نخ وارد می شود.
 • از آنجایی که درصد جذب رطوبت نخ جوت بسیار بالاست، قرار گرفتن آن در مقابل نور خورشید و هوای بسیار گرم می تواند مقدار زیادی (تا 10 درصد) از وزن نخ بکاهد. این امر می تواند اختلاف وزن هایی را به هنگام خرید و فرو شایجاد کند که سبب تعارضات مالی شدید بین خریداران و فروشندگان می گردد. علاوه بر آن، خشک شدن نخ جوت سبب شکنندگی، خردشدگی، پرزدهی و افزایش میزان پارگی نخ جوت به هنگام پودگذاری خواهد شد که نه تنها سبب افزایش هزینه های ناشی از ضایعات شده، بلکه تاثیر منفی بر راندمان تولید ماشین بافندگی سجاده فرش می گذارد. 

هیت ست شدن سجاده فرش به چه معناست؟

اصطلاح «هیت ست» یا «هیت ست شده» اساسا مربوط به نخ های به کار رفته در الیاف خاب سجاده فرش ماشینی است. هیت ست شدن به فرآیندی گفته می شود که طی آن بافت درونی نخ پس از ریسیده شدن در معرض بخار قرار می گیرد. هیت ست کردن الیاف سجاده فرش موجب بالارفتن کیفیت نخ فرش سجاده ای و در کل افزایش کیفیت و طول عمر سجاده فرش می شود. امروزه با پيشرفته شدن دستگاه هاي بافندگي سجاده فرش ماشینی نخ هيت ست جايگاه ويژه ای بين توليد كنندگان سجاده فرش ماشینی پيدا كرده است.

استفاده از نخ های هیت شده در تولید فرش سجاده ای موجب افزایش راندمان 5 تا 10 درصدی بافت سجاده فرش می شود که این رقم در دوره مالی شرکت قابل توجه است. در واقع، استفاده از نخ های هیت شده در بافت سجاده فرش موجب راندمان کار را افزایش می دهد. به این دلیل تولیدکنندگان فرش سجاده ای علاقه وافری به استفاده از الیاف هیت ست شده در فرآیند بافت سجاده فرش دارند. امروزه استفاده از نخ های هیت ست شده برای تولید سجاده فرش هایی که با دستگاه های بافندگی با تکنولوژی بالا بافته می شوند یک الزام است زیرا با بالارفتن سرعت بافت سجاده فرش و به خصوص در بافت سجاده فرش های با تراکم بالاتر، به نخ های با مقاومت بالاتر نیاز است. هیت ست کردن الیاف سجاده فرش مقاومت نخ ها در برابر پارگی را افزایش می دهد. چنان چه نخ ها در برابر پارگی مقاومت نکنند، پارگی بیش از حد نخ ها موجب کند شدن بافت سجاده فرش می شود.

 

ویژگی های سجاده فرش هیت ست شده کدام است؟

از مهمترين اثرات الیاف هيت ست شده سجاده فرش مي توان به موارد زير اشاره كرد:

۱- سجاده فرشی که با الیاف هیت ست شده بافته شود، پس از شستشو دچار کاهش رنگ نمی شود،

۲- سجاده فرشی که با الیاف هیت ست شده بافته شود، در مقابل حرارت و نور مقاوم تر است،

۳- سجاده فرش های هیت ست شده پرزدهی نداشته و در نتیجه برای گروه های مستعد حساسیت، مناسب هستند،

۴- هیت ست کردن نخ سجاده فرش موجب افزایش مقاومت نخ فرش سجاده ای و طول عمر آن می گردد،

چگونگی هیت ست شدن نخ سجاده فرش

به طور متوسط 24 الی 48 سرنخ در قفسه (کریل) وارد ماشین هیت ست می شود. در کنار کریل تغذیه، یک کریل رزرو هم وجود دارد. نقش کریل رزرو جلوگیری از قطع شدن پروسه تولید هنگام اتمام بوبین کریل تغذیه است. نخ ها پس از عبور از واحد Pre Feeding‏ وارد سيستمي مي شوند كه به كلاف كن معروف است در اين بخش نخ ها به صورت حلقه هايي ممتد روي يكديگر و بر روي تسمه نقاله پهن مي شوند. سپس نخ ها از روي تسمه نقاله وارد ناحيه بخار دهي مي شوند‎. نخ ها پس از خروج از هدهاي بخار، وارد خشك كن و بعد خنك كننده مي شوند. از آنجايي كه اكريليك قابليت جذب رطوبت دارد وجود اين مرحله ضروري است. سپس سرنخها وارد بخش كنترل الكترونيكي و از آنجا به واحد پيچش هدايت مي شوند. قبل از اين واحد انبارك نخ (آكومولاتور) قرار دارد كه جهت جلوگيري از توقف خط مورد مصرف هستند.

در مدلهاي جديد ماشين آلات هيت ست جهت افزايش توليد پهناي تسمه نقاله هدايت كننده نخ ها افزايش يافته است. خروجی ماشین هیت ست بین 3 تا 12 تن در روز متغیر است. این میزان به نوع، کیفیت و نمره نخ بستگی دارد.

به منظور رفاه حال مشتریان، اینستاگرام شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر کاشان راه اندازی شد. با مراجعه به صفحه اینستاگرامی شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر کاشان می توانید از نمونه های سجاده فرش محرابی، سجاده فرش های تشریفاتی، فرش یکپارچه، نمونههای بافته شده سجاده فرش و مساجد فرش شده دیدن کنید. برای این منظور به آدرس https://www.instagram.com/farshsajjade/ مراجعه کنید. 

 

تماشای صفحه اینستاگرامی شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر کاشان امکان مقایسه همزمان تمامی سجاده فرش ها را برای شما فراهم کرده است. امید است که این خدمت، یاری رسان انتخاب شما شود.

صفحه1 از2

اطلاعات تماس

تلفن :  03154750320

        03154750321

تلفن همراه مدیریت شرکت: 09131631223

تلفن همراه مدیر فروش:     09103851223

فکس: 03154750321

ایمیل : taksetare.carpet@gmail.com

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

ما را تایید می کنند

 

logo-samandehi

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account