تبدیل عکس به تابلو فرش

«عکس‌های تبدیل شده به تابلو فرش» از جمله محصولاتی هستند که مورد استقبال بسیاری از مشتریان واقع شده‌اند. آن‌چه در ادامه می‌خوانید، مقایسه و توصیف روش‌های مختلف تبدیل عکس به تابلو فرش است.

عکس‌ها و تصاویر مد نظر شما به دو شیوه به تابلو فرش تبدیل می‌شوند:

 1. عکس و تصویر بافته می‌شود،
 2. عکس مورد نظر شما بر روی تابلو فرش چاپ می‌شود.

در ادامه با فرآیند هر کدام از این دو روش و مزایا و معایب آنها آشنا می‌شوید.

 

 

تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش از طریق چاپ عکس بر روی تابلو فرش

مقدمه

چاپ عکس بر روی تابلو فرش بوسیله دستگاه‌های مخصوص و مدرنی انجام می‌شود که از صنعت چاپ وارد صنعت فرش شده‌اند. در ادبیات علمی هنگامی که یک فناوری از یک صنعت به صنعت دیگر وارد شود و ارزش اقتصادی خلق کند و کارا باشد، به آن سرریز فناورانه می‌گویند.

در حال حاضر با توجه تکنولوژی روز دنیا و همچنین دستگاه‌های مدرن امروزی، چاپ هر نوع عکسی بر روی فرش بسیار متداول شده است؛ از این رو می‌توان گفت که رایجترین روش برای تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش، چاپ عکس بر روی فرش است.

 

چگونگی تبدیل عکس به تابلو فرش با استفاده از فناوری چاپ

در این روش، عکس مورد نظر شما با استفاده از دستگاه‌های مخصوص بر روی یک فرش کاملاً خام و سفید رنگ چاپ می‌شود. فرش‌های خام و سفید رنگ که ریزبافت و 1200 شانه هستند، توسط دستگاه‌های بافندگی در رول‌های با متراژ بالا تولید می‌شوند. در ادامه کار، جهت آماده کردن فرش‌های سفید برای چاپ کردن عکس بر روی آنها، فرش‌ها به اندازه‌های استاندارد کوچکتر برش داده و دوردوزی می‌شوند. الیاف فرش‌های خام سفید از جنس پلی‌استر یا فیلامنت هستند که کاملا بدون پرز و نسبتاً براق‌اند.

 

ابعاد استاندارد تابلو فرش‌ها

ردیف

اندازه استاندارد

1

50*35 سانتی‌متر

2

70*50 سانتی‌متر

3

100*50 سانتی‌متر

4

100*70 سانتی‌متر

5

150*100 سانتی‌متر

 

در مورد چاپ عکس بر روی تابلو فرش دو نکته حائز اهمیت است؛

مورد اول آن که، در فرآیند چاپ دورو عکس مورد نظر مشتری علاوه بر چاپ بر سطح رویین فرش، در پشت فرش هم چاپ می‌شود تا تابلو فرش چاپی شباهت بیشتری با تابلو فرش‌های بافت داشته باشد در حالی که در فرآیند چاپ یک‌رو، طرح مورد نظر مشتری تنها روی سطح رویین فرش چاپ می‌گردد و قسمت پشتی تابلو فرش کاملاً سفید است.

نکته دوم این است که چاپ عکس روی تابلو فرش دو نوع است؛ چاپ سطحی و چاپ عمقی. در چاپ سطحی تنها سطح فرش سفید رنگ‌آمیزی می‌شود در حالی که در چاپ عمقی که آن را کلاریس نیز می‌نامند، تا میانه‌های الیاف رنگ‌آمیزی انجام می‌شود.

پس از چاپ عکس بر روی تابلو فرش، تابلو فرش چاپی به قسمت دوخت ریشه ارسال می‌شود. در نهایت هم با توجه به درخواست مشتری و انتخاب مورد پسند ایشان، فرآیند نصب قاب بر روی تابلو فرش آغاز می‌شود.

هنگامی که تمامی مراحل فوق سپری شد، تابلو فرش سفارش داده شده به صورت زیبا و خاص فوم‌پیچی شده و برای مشتری ارسال می‌گردد.


مزایای چاپ عکس بر روی تابلو فرش با استفاده از فناوری چاپ:

 1. سرعت آماده شدن محصول: چاپ عکس بر روی فرش بسیار سریع‌تر از بافت عکس درخواستی است. طی شدن این فرآیند حتی در یک روز هم امکان‌پذیر است.
 2. رنگ‌آمیزی: از آنجایی که در فرآیند چاپ عکس بر روی تابلو فرش از 256 رنگ استفاده می‌شود، نتیجه‌ی کار بسیار طبیعی‌تر و چشم‌نوازتر است.
 3. قیمت: تهیه تابلو فرش به روش چاپ بسیار مقرون به صرفه‌تر از روش بافت است. یکی از دلایل این امر آن است که دستگاه‌های بافندگی که تابلو فرش‌ها را می‌بافند عمل بافت را به صورت پشت‌ و ‌رو انجام می‌دهند به این معنی که پس از پایان فرآیند دو خروجی در دست است؛ یکی تابلو فرشی که دقیقاً با عکس ارسالی مطابقت دارد و دیگری تابلو فرشی که آینۀ عکس ارسالی است.


معایب چاپ عکس بر روی تابلو فرش با استفاده از فناوری چاپ:

 1. تغییر رنگ: عکسی که شما در مانیتور می‌بینید با کد رنگ RGB و هگزادسیمال در حالی که هنگام چاپ عکس مشتری به کد رنگ CMYK تبدیل می‌شود. از اینرو ممکن است کمی تغییر رنگ داشته باشیم؛ در این مورد می‌توان گفت که عکس‌ها به هنگام تبدیل (به خصوص عکس‌های روشنتر) اندکی سرخ‌تر یا قدری مات می‌شوند.

 

تبدیل عکس به تابلو فرش از طریق بافت

مقدمه

تابلو فرش‌هایی که به این روش تولید می‌شوند معمولاً ماندگاری بیشتری دارند. در این روش از 10 رنگ استفاده می‌گردد و به صورت 1000 شانه و تراکم 3000 بافته می‌شود. همچنین آماده شدنتابلو فرش عکس شخصی از این طریق، زمان بیشتری طول می‌کشد.

 

چگونگی تبدیل عکس به تابلو فرش از طریق بافت

بافت عکس شخصی توسط دستگاه‌های بافندگی نظیر شونهر و HCP انجام می‌شود. در این روش ابتدا پشت زمینه‌ی عکس دریافتی از مشتری، توسط طراح تغییر می‌یابد و در صورتی که مشتری عکس اصلاح شده را تایید نمود، تبدیل به نقشه‌ی فرش شده و آمادۀ بافت می‌شود.

تابلو فرش‌های بافت معمولاً در کنار فرش ماشینی 9 متری (به عنوان یک فرش کناره) بافته می‌شوند تا از ظرفیت ماشین بافندگی حداکثر استفاده به‌عمل آید. به این دلیل، در بافت تابلو فرش‌ها اندازه‌های 50 در 70 و 50 در 100 متداول‌تر هستند. البته سایر اندازه‌های 70 در 100 و 100 در 150 و … نیز قابل بافت هستند که تولید آن‌ها بسته به صف بافت مدت زمان بیشتری به طول می‌انجامد.

جنس الیاف در بافت ماشینی، به طور معمول اکریلیک بوده و به صورت 1000 شانه و تراکم 3000 بافته می‌شود. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که دستگاه‌های بافندگی فرش ماشینی، به صورت خاب زیر و رو فرش را می‌بافند به این معنی که هنگامی که نقشه به دستگاه داده می‌شود، همزمان دو عدد تابلو فرش کاملاً یکسان بافته می‌شود (که هر دو تابلو فرش تحویل مشتری می‌گردد).


مزایای تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش از طریق بافت عکس بر روی فرش

 1. مقدار رنگ‌آمیزی‌شده: بر عکس حالت چاپ که تنها سطح فرش رنگ‌آمیزی می‌شود، در این حالت تمامی الیاف از پیش و به صورت کامل رنگ‌آمیزی شده‌اند. به این دلیل نه‌تنها تا عمق فرش رنگ وجود دارد بلکه به صورت خودکار، تصویر عکس بافته شده در پشت تابلو فرش هم نمایان است.
 2. اصالت: در حالت بافت تا حدودی اصالت کار و هنر ایرانی حفظ می‌شود؛ از اینرو به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر می‌خواهید به عنوان سوغاتی به خارج از کشور ارسال کنید، حالت بافت عکس را انتخاب کنید.
 3. ماندگاری: بافت در مقایسه با چاپ از ماندگاری بیشتری برخوردار است.

معایب تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش از طریق بافت عکس بر روی فرش

 1. زمان: بافت عکس به صورت تابلو فرش در مقایسه با چاپ عکس بر روی فرش زمان بیشتری طول می‌کشد؛ در واقع پس از ثبت سفارش، عکس شما اصلاح و تبدیل به نقشه می‌شود و در نهایت وارد صف بافت می‌گردد که بسته به صف بافت، تابلو فرش شما بین 5 روز تا 10 روز آماده‌ی ارسال می‌شود.
 2. محدودیت رنگ: در بافت ماشینی تابلو فرش نهایتا از 10 رنگ استفاده می‌شود؛ بالطبع محدودیت رنگ‌ها باعث می‌شود که نتیجه‌ی کار بر خلاف چاپ عکس که از 256 رنگ استفاده می‌شود، چندان طبیعی به نظر نرسد.
 3. هزینه: در این روش، تبدیل عکس به تابلو فرش هزینه‌ی بالاتری دارد.       

  شرکت فرش تک ستاره کویر کاشان سال هاست که در زمینه تابلو فرش و تبدیل عکس به تابلو فرش فعالیت دارد. چنان چه قصد دارید از تمامی نمونه های کارهای تبدیل عکس ما و یا تابلو فرش های ما دیدن کنید به صفحات مربوطه مراجعه کنید. 

اطلاعات تماس

تلفن :  03154750320

        03154750321

تلفن همراه مدیریت شرکت: 09131631223

تلفن همراه مدیر فروش:     09103851223

فکس: 03154750321

ایمیل : taksetare.carpet@gmail.com

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

ما را تایید می کنند

 

logo-samandehi

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account