تعریف شانه فرش

 

 

فرش ماشینی ، فروش فرش ماشینی ، قیمت فرش ماشینی ، فرش کاشان ،
فرش ماشینی ، فروش فرش ماشینی ، قیمت فرش ماشینی ، فرش کاشان ،

ممکن است در هنگام خرید فرش ماشینی برای ما سوالی پیش بیاید به مانند این که کیفیت کدامیک از فرش های موجود در بازار نسبت به بقیه بهتر است ؟؟

یا حتی به گوش ما خورده باشد که فروشندگان فرش ماشینی از واژه ی شانه برای بیان کیفیت و ایجاد تفاوت در میان فرش ها استفاده می کنند. 

واژه ی شانه نشان دهنده ی کیفیت و یکی از ویژگی های فرش ماشینی می باشد. که در واقع به تعداد ریشه ها و یا گره ها در واحد عرضی فرش ماشینی که معمولا در واحد یک متر عرض سنجیده می شود گفته می شود. 

شانه فرش ماشینی در حقیقت یکی از قسمت های اصلی دستگاه بافت فرش ماشینی می باشد که از بین ردیفهای آن تارهای فرش عبور داده می شود. از آنجا که تراکم عرضی فرش ماشینی به تعداد تارها در هر متر عرضی فرش بستگی دارد و تعداد این تارها با تعداد ردیف های شانه دستگاه بافت برابر است در اصطلاح به تراکم عرضی فرش، شانه فرش ماشینی گفته می شود. بنابراین هر اندازه شانه فرش ماشینی بیشتر باشد تراکم فرش ماشینی در واحد عرض فرش افزایش یافته و فرش ماشینی ریزبافت تر می شود.

برای آنکه دقیقا بفهمیم شانه ی فرش ماشینی چقدر است چه کار کنیم ؟ 

اول توجه کنید که مغازه دار چه عددی را به عنوان شانه ی فرش به شما اعلام می کند مثلا فروشنده می گوید شانه ی فرش 700 شانه است در این صورت در یک متر عرضی فرش باید تعداد 700 گره وجود داشته باشد و یا به عبارتی ساده تر در 10 سانتی متر عرضی فرش باید 70 ریشه و یا حتی در یک سانتی متر عرضی فرش 7 ریشه وجود داشته باشد. در این صورت می توانید به صورت دقیق خودتان و با ازمونی آسان متوجه شانه ی اصلی فرش شوید .

همان گونه که گفته شد هر چه شانه ی فرش افزایش یابد فرش ریزبافت تر می شود. امروزه فرش های 1200 شانه ریزبافت ترین فرش موجود در بازار می باشند که می توان گفت به فرش های دستبافت کاملا شباهت دارند . 

برای مشاوره و خرید انواع فرش ماشینی با ما تماس بگیرید : 

09103851223

خانم ریحانه بزرافشان 

 

اطلاعات تماس

تلفن : 03154750320

        03154750321

تلفن همراه : مهدوی فر(مدیریت) 09131631223

                   بذرافشان (فروش)09103851223

فکس : 03154750321

ایمیل : taksetare.carpet@gmail.com

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

ما را تایید می کنند

 

logo-samandehi

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد فروشگاه فرش قالیکده محفوظ می باشد.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account