هیت ست شدن فرش ماشینی

شاید تاکنون متوجه شده باشید که فرش خانه ی شما پرز می دهد . و خواسته باشید دلیل ان را بدانید . و یا حتی می خواهید در خرید خود فرشی را خرید کنید که پرزدهی نداشته باشد و یا حتی در برابر حرارت مقاوم باشد . 

برای این مورد شما باید فرشی را خریداری کنید که هیت ست شده باشد . هیت ست شدن فرایندی است بعد از ریسندگی فرش ماشینی ، که موجب مقاومت فرش در برابر حرارت شده و کیفیت فرش ماشینی را بالا برده و موجب عدم پرزدهی فرش می گردد. 

امروزه تمامی فرش ها با کیفیت بالا ، به مانند 500 ، 700 و 1000 و 1200  هیت ست می گردند. و تمامی نخ ها مانند ، نخ اکرلیک ، پلی استر و حتی bcf  امکان هیت ست شدن را دارند 

هیت ست شدن برای فرش ماشینی مزاریای دیگری هم دارد : 

مقاومت فرش در برابر پارگی افزایش یافته و همین امر موجب ان می شود که نخ ها دیگر در قسمت بافت فرش کمتر پاره شوند و فرش با خاب یکسانی ایجاد گردد. 

یکی از مشکلاتی که ممکن است مردم در هنگام استفاده از فرش داشته باشند بروز حساسیت می باشد . که احتمال همین مورد نیز با توجه به کم شدن پرزدهی طی فرایند هیت ست شدن ، تقریبا به صفر نزدیک می شود .

فرش هیت ست شده نرم تر شده و به همین خاطر احساس بهتری به هنگام راه رفتن روی فرش خواهید داشت . 

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای خانم های خانه دار وجود داشته باشد ، کم رنگ شدن فرش پس از شست وشو می باشد . که این مورد مهم نیز بستگی به نخ فرش دارد اگر نخ هیت ست شده باشد ، قدرت جذب رنگ ان بیشتر بوده و کمتر با مشکل کم رنگ شدن روبرو خواهید شد. 

از دیگر ویژگی ها می توان به ، ثبات و ماندگاری فرش ، پایداری در برابر حرارت ، دانه اناری شدن فرش ، کم شدن مصرف نخ در بافت فرش ، خود نمایی بیشتر فرش اشاره کرد .

 

اطلاعات تماس

تلفن : 03154750320

        03154750321

تلفن همراه : مهدوی فر(مدیریت) 09131631223

                   بذرافشان (فروش)09103851223

فکس : 03154750321

ایمیل : taksetare.carpet@gmail.com

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

ما را تایید می کنند

 

logo-samandehi

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد فروشگاه فرش قالیکده محفوظ می باشد.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account