فرش سجاده ای محرابی

اگر بدنبال آن هستید که برای مسجد، حسینیه، نمازخانه، مصلی و یا دیگر اماکن مورد نظر خود فرش سجاده ای محرابی تهیه کنید، مطالعه این مقاله به شما توصیه می شود.

فرش سجاده ای محرابی چیست؟

منظور از فرش سجاده ای محرابی سجاده فرشی است که محراب محراب است یا به عبارت دیگر سجاده فرشی که نقش های محراب مانند روی آن بافته شده است. در مقابل فرش سجاده ای محرابی، فرش سجاده ای بدون محراب یا فرش سجاده ای تشریفاتی قرار دارد. عموماً حسینیه ها و یا دیگر اماکنی که فعالیت های دیگری غیر از نمازگزاردن در آنها انجام می شود، ترجیح می دهند که از فرش سجاده ای بدون محراب یا همان فرش سجاده ای تشریفاتی استفاده کنند.

کیفیت های مختلف فرش سجاده ای محرابی کدام است؟

کیفیت های مختلف فرش سجاده ای محرابی با توجه به دو فاکتور شانه و تراکم فرش سجاده ای محرابی مشخص می شود. به این ترتیب، پیش از آن که کیفیت های مختلف فرش سجاده ای محرابی را برای شما توضیح دهیم، ابتدا نیاز است که با مفاهیم شانه و تراکم فرش سجاده ای محرابی آشنا شوید.

منظور از شانه فرش سجاده ای محرابی، تعداد پودهایی است که در بافت یک متر از فرش سجاده ای محرابی به کار رفته است. یعنی هنگامی که گفته می شود فرش سجاده ای محرابی 500 شانه است به این معنی است که در بافت یک متر از عرض فرش سجاده ای محرابی تعداد 500 پود به کار رفته است. از آنجایی که شمارش پودها به دلیل ریزبودن شان بسیار سخت است، عموما از شمارش گره ها به عنوان معیار شمارش شانه فرش سجاده ای محرابی استفاده می کنند. در بافت عرضی فرش سجاده ای محرابی تعداد پودها با تعداد گره ها برابر است. یعنی چنان چه گفته شود که فرش سجاده ای محرابی 500 شانه است به این معنی است که در بافت یک متر از فرش سجاده ای محرابی تعداد 500 گره زده شده است. با شمارش تعداد گره ها در یک متر از عرض فرش سجاده ای محرابی می توانید متوجه شوید که شانه فرش سجاده ای محرابی چقدر است.

به تعداد پودهایی که در بافت یک متر از طول فرش سجاده ای محرابی زده می شود، تراکم فرش سجاده ای محرابی می گویند. چنان چه گفته شود که فرش سجاده ای محرابی 2100 تراکم است به این معنی است که در بافت یک متر از طول فرش سجاده ای محرابی تعداد 2100 پود به کار رفته است. مجددا به دلیل سخت بودن شمارش پودها برای مشتریان، تعداد گره ها را به عنوان تراکم فرش سجاده ای محرابی بیان می کنند. از آنجایی که تراکم فرش سجاده ای محرابی به معنای تعداد پودهاست و تعداد پودها در بافت طولی فرش سجاده ای محرابی سه برابر تعداد گره هاست چنان چه عدد اعلامی را بر سه تقسیم کنید تعداد گره هایی که باید در بافت یک متر از طول فرش سجاده ای محرابی زده شده باشد را بدست می آورید. به عنوان مثال، هنگامی که گفته می شود فرش سجاده ای محرابی 2100 تراکم است به این معنی است که در بافت یک متر از طول فرش سجاده ای محرابی باید تعداد 700 گره زده شده باشد.

حال که با مفهوم شانه و تراکم فرش سجاده ای محرابی آشنا شدید، در ادامه کیفیت های مختلف فرش سجاده ای محرابی خدمت شما ارائه می شود:

لیست کیفیت های مختلف فرش سجاده ای محرابی

فرش سجاده ای محرابی 440 شانه 700 تراکم
فرش سجاده ای محرابی 440 شانه 800 تراکم
فرش سجاده ای محرابی 500 شانه 1000 تراکم
فرش سجاده ای محرابی 500 شانه 2250 تراکم
فرش سجاده ای محرابی 500 شانه 2400 تراکم
فرش سجاده ای محرابی 700 شانه 2250 تراکم
فرش سجاده ای محرابی 700 شانه 2400 تراکم
فرش سجاده ای محرابی 700 شانه 2550 تراکم
فرش سجاده ای محرابی 1000 شانه 3000 تراکم

 

رنگ های مختلف فرش سجاده ای محرابی کدام است؟

تمامی طرح های فرش سجاده ای محرابی که در سایت شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر کاشان قابل ملاحظه است، این امکان را دارند که در تمامی رنگ های زیر بافته شوند. در واقع، در شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر کاشان محدودیت طرح و رنگی وجود ندارد و شما می توانید هر کدام یک از طرح ها را با هر رنگی که دلخواه شماست سفارش بافت بدهید. به صورت کلی فرش سجاده ای محرابی در رنگ های زیر بافته می شود؛

فرش سجاده ای محرابی آبی،

فرش سجاده ای محرابی آبی فیروزه ای،

فرش سجاده ای محرابی سبز،

فرش سجاده ای محرابی روناسی (لاکی/قرمز)،

فرش سجاده ای محرابی فیلی،

فرش سجاده ای محرابی بادامی،

فرش سجاده ای محرابی گردویی،

فرش سجاده ای محرابی گلبهی.

 

قیمت فرش سجاده ای محرابی چقدر است؟

قیمت فرش سجاده ای محرابی به 5 عامل مختلف بستگی دارد؛ شانه فرش سجاده ای محرابی، تراکم فرش سجاده ای محرابی، دستگاه بافنده فرش سجاده ای محرابی، جنس نخ فرش سجاده ای محرابی و وزن فرش سجاده ای محرابی.

مفاهیم شانه و تراکم فرش سجاده ای محرابی در بالا توضیح داده شدند. در ادامه دیگر عوامل موثر بر قیمت فرش سجاده ای محرابی خدمت شما عزیزان معرفی می شوند.

سومین عامل موثر بر قیمت فرش سجاده ای محرابی دستگاه بافنده فرش سجاده ای محرابی است. برای بافت فرش سجاده ای محرابی دستگاه های مختلفی وجود دارد. به میزانی که کیفیت دستگاه بافنده فرش سجاده ای محرابی بهتر شود، قیمت فرش سجاده ای محرابی افزایش می یابد. بهترین دستگاهی که برای بافت فرش سجاده ای محرابی وجود دارد، دستگاه hcp و texima است. طبیعتاً سجاده فرش هایی که با این دستگاه ها بافته می شوند قیمت بیشتری نسبت به سجاده فرش هایی دارند که با دستگاه هایی نظیر asr بافته می شوند. فرش سجاده ای محرابی این قابلیت را دارد که متناسب با محدودیت و توان مالی شما با دستگاه های مختلفی بافته شود.

چهارمین عامل موثر بر قیمت فرش سجاده ای محرابی جنس نخ فرش سجاده ای محرابی است. بسته به این که فرش سجاده ای محرابی با چه نوع نخی بافته شده باشد، قیمت فرش سجاده ای محرابی متفاوت است. بهترین نخی که برای بافت فرش سجاده ای محرابی وجود دارد، نخ اکریلیت هیت ست شده است. پس از آن الیاف پلی استر و بی سی اف قرار دارند. ارزان ترین فرش سجاده ای سجاده فرشی است که با الیاف بی سی اف بافته شده باشد. به این ترتیب، فرش سجاده ای محرابی که الیاف آن اکریلیک باشد گران ترین سجاده فرش موجود در بازار است.

آخرین عامل موثر بر قیمت فرش سجاده ای محرابی وزن فرش سجاده ای محرابی است. به میزانی که فرش سجاده ای محرابی بیشتر شود، قیمت فرش سجاده ای محرابی هم بیشتر می شود.

حال که با عوامل موثر بر قیمت فرش سجاده ای محرابی آشنا شدید، در ادامه لیست قیمت فرش سجاده ای محرابی در شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر خدمت شما ارائه می شود؛

لیست قیمت فرش سجاده ای محرابی

قیمت فرش سجاده ای محرابی 440 شانه 700 تراکم 90 هزار تومان
قیمت فرش سجاده ای محرابی 440 شانه 800 تراکم 95 هزار تومان
قیمت فرش سجاده ای محرابی 500 شانه 1000 تراکم 110 هزار تومان
قیمت فرش سجاده ای محرابی 500 شانه 2250 تراکم 130 هزار تومان
قیمت فرش سجاده ای محرابی 500 شانه 2400 تراکم 150 هزار تومان
قیمت فرش سجاده ای محرابی 700 شانه 2250 تراکم 190 هزار تومان
قیمت فرش سجاده ای محرابی 700 شانه 2400 تراکم 195 هزار تومان
قیمت فرش سجاده ای محرابی 700 شانه 2550 تراکم 220 هزار تومان
قیمت فرش سجاده ای محرابی 1000 شانه 3000 تراکم 250 هزار تومان

 

نحوه خرید فرش سجاده ای محرابی چگونه است؟

برای خرید فرش سجاده ای محرابی دو راه پیش روی شما وجود دارد؛

خرید حضوری فرش سجاده ای محرابی از شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر. برای این نیاز است که در محل دائمی نمایشگاه شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر به آدرس زیر مراجعه کنید.

استان اصفهان، شهرستان آران و بیدگل، شهرک صنعتی سلیمان صباحی، بلوار دکتر اسلامی، شرکت سجاده فرش تک ستاره کویر کاشان.

دومین راه برای خرید فرش سجاده ای محرابی، خرید اینترنتی فرش سجاده ای محرابی است. برای خرید اینترنتی فرش سجاده ای محرابی مطابق دستورالعمل فروش اینترنتی فرش سجاده ای این شرکت عمل کنید.

اطلاعات تماس

تلفن :  03154750320

        03154750321

تلفن همراه مدیریت شرکت: 09131631223

تلفن همراه مدیر فروش:     09103851223

فکس: 03154750321

ایمیل : taksetare.carpet@gmail.com

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

ما را تایید می کنند

 

logo-samandehi

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account