یازدهمین نمایشگاه بین المللی کف پوش ها، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته در تاریخ 22 تا 25 ام شهریور ماه سال جاری (1398) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. شرکت فرش تک ستاره کویر کاشان نیز در این نمایشگاه حضور خواهد داشت. چنان چه قصد بازدید از غرفه شرکت فرش تک ستاره کویر را دارید به سالن 10غرفه 21 مراجعه کنید.

منتظر حضور گرم شما هستیم. 

هفته گذشته، به مناسبت عید غدیر خم، شرکت فرش تک ستاره کویر کاشان تخفیف 20 درصدی تبدیل عکس به تابلو فرش را به مشتریان خود هدیه کرد. به دلیل استقبال بی نظیر مشتریان عزیز این شرکت، بر آن شدیم تا سه شنبه هفته جاری (5 ام شهریور ماه 1398) طرح تخفیف 20 درصدی تبدیل عکس به تابلو فرش ماشینی را تمدید کنیم. به این ترتیب، تمامی تبدیل عکس هایی که در این بازه زمانی سفارش داده شوند از تخفیف 20 درصدی بهره مند خواهند شد. 

فرش یکپارچه و قواره بزرگ چیست؟

فرش یکپارچه و یا فرش قواره بزرگ به فرش هایی گفته می شود که سایز آنها از سایزهای معمول فرش ماشینی یعنی 6، 9 و 12 متری متفاوت است. هدف این گونه فرش ها این است که تمای فضای مورد نظر شما را تنها با یک طرح و فرش پوشش دهند. در واقع، به جای آن که منزل و یا محل مورد نظر شما با چندین فرش پوشش داده شود تنها با یک فرش پوشش داده می شود. این گونه فرش ها تنها به سفارش مشتری بافته می شوند و تولید انبوه برای آنها صورت نمی گیرد.

فرش های قواره بزرگ لزوما بصورت فرش های مربع، مستطیل، دایره و بیضی شکل استاندارد موجود در بازار نیستند! می توان برای محل مورد نظر شما به هر شکل هندسی که باشد فرش یکپارچه بافت.

 

فرش یکپارچه و قواره بزرگ چگونه تولید می شود؟

پیش از آغاز فرآیند تولید دو کار انجام می شود؛ یکی آن که مشتری باید نقشه و مساحت محل مورد نظر خود را برای شرکت فرش تک ستاره کویر کاشان ارسال کند. در مرحله بعد، مشتری می بایست که طرح، شانه و تراکم مورد پسند خود را به مسئولین شرکت فرش تک ستاره کویر کاشان اعلام کند.

هنگامی که تمامی موارد فوق مشخص شد فرآیند بافت فرش یکپارچه شروع می شود. نقشه فرش یکپارچه به چندین قسمت تقسیم و طی چندین مرحله به صورت پازلی بافته می شود. هنگامی که تمامی قطعات فرش یکپارچه تولید شدند فرآیند ارسال به محل مورد نظر مشتری ارسال می شود. قطعات فرش یکپارچه پس از قرار گرفتن در محل به یکدیگر دوخته می شوند تا فرش مورد نظر شما شکل بگیرد.

 

فرش یکپارچه و قواره بزرگ در چه مکان هایی استفاده می شود؟

خوشبختانه کاربری فرش قواره بزرگ هیچ محدودیتی ندارد و برای هر جا که بخواهید قابل استفاده است. از جمله کاربری های فرش قواره بزرگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فرش کردن مسجد با فرش یکپارچه،
 2. فرش کردن حسینیه با فرش یکپارچه،
 3. فرش کردن نمازخانه مدارس با فرش یکپارچه،
 4. فرش کردن نمازخانه ادارات با فرش یکپارچه،
 5. فرش کردن لابی هتل ها با فرش یکپارچه،
 6. فرش کردن منازل مسکونی با فرش یکپارچه.

شرکت فرش تک ستاره کویر کاشان تمامی مراحل طراحی و بافت فرش یکپارچه را برای محل مورد نظر شما انجام می دهد.برای سفارش فرش یکپارچه و یا فرش قواره بزرگ با ما در تماس باشید:

تلفن تماس

03154750320

تلفن همراه

09131631223

 

تلفن همراه فوق دارای پیام رسان های تلگرام، اینستاگرام و واتس است. 

«عکس‌های تبدیل شده به تابلو فرش» از جمله محصولاتی هستند که مورد استقبال بسیاری از مشتریان واقع شده‌اند. آن‌چه در ادامه می‌خوانید، مقایسه و توصیف روش‌های مختلف تبدیل عکس به تابلو فرش است.

عکس‌ها و تصاویر مد نظر شما به دو شیوه به تابلو فرش تبدیل می‌شوند:

 1. عکس و تصویر بافته می‌شود،
 2. عکس مورد نظر شما بر روی تابلو فرش چاپ می‌شود.

در ادامه با فرآیند هر کدام از این دو روش و مزایا و معایب آنها آشنا می‌شوید.

 

 

تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش از طریق چاپ عکس بر روی تابلو فرش

مقدمه

چاپ عکس بر روی تابلو فرش بوسیله دستگاه‌های مخصوص و مدرنی انجام می‌شود که از صنعت چاپ وارد صنعت فرش شده‌اند. در ادبیات علمی هنگامی که یک فناوری از یک صنعت به صنعت دیگر وارد شود و ارزش اقتصادی خلق کند و کارا باشد، به آن سرریز فناورانه می‌گویند.

در حال حاضر با توجه تکنولوژی روز دنیا و همچنین دستگاه‌های مدرن امروزی، چاپ هر نوع عکسی بر روی فرش بسیار متداول شده است؛ از این رو می‌توان گفت که رایجترین روش برای تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش، چاپ عکس بر روی فرش است.

 

چگونگی تبدیل عکس به تابلو فرش با استفاده از فناوری چاپ

در این روش، عکس مورد نظر شما با استفاده از دستگاه‌های مخصوص بر روی یک فرش کاملاً خام و سفید رنگ چاپ می‌شود. فرش‌های خام و سفید رنگ که ریزبافت و 1200 شانه هستند، توسط دستگاه‌های بافندگی در رول‌های با متراژ بالا تولید می‌شوند. در ادامه کار، جهت آماده کردن فرش‌های سفید برای چاپ کردن عکس بر روی آنها، فرش‌ها به اندازه‌های استاندارد کوچکتر برش داده و دوردوزی می‌شوند. الیاف فرش‌های خام سفید از جنس پلی‌استر یا فیلامنت هستند که کاملا بدون پرز و نسبتاً براق‌اند.

 

ابعاد استاندارد تابلو فرش‌ها

ردیف

اندازه استاندارد

1

50*35 سانتی‌متر

2

70*50 سانتی‌متر

3

100*50 سانتی‌متر

4

100*70 سانتی‌متر

5

150*100 سانتی‌متر

 

در مورد چاپ عکس بر روی تابلو فرش دو نکته حائز اهمیت است؛

مورد اول آن که، در فرآیند چاپ دورو عکس مورد نظر مشتری علاوه بر چاپ بر سطح رویین فرش، در پشت فرش هم چاپ می‌شود تا تابلو فرش چاپی شباهت بیشتری با تابلو فرش‌های بافت داشته باشد در حالی که در فرآیند چاپ یک‌رو، طرح مورد نظر مشتری تنها روی سطح رویین فرش چاپ می‌گردد و قسمت پشتی تابلو فرش کاملاً سفید است.

نکته دوم این است که چاپ عکس روی تابلو فرش دو نوع است؛ چاپ سطحی و چاپ عمقی. در چاپ سطحی تنها سطح فرش سفید رنگ‌آمیزی می‌شود در حالی که در چاپ عمقی که آن را کلاریس نیز می‌نامند، تا میانه‌های الیاف رنگ‌آمیزی انجام می‌شود.

پس از چاپ عکس بر روی تابلو فرش، تابلو فرش چاپی به قسمت دوخت ریشه ارسال می‌شود. در نهایت هم با توجه به درخواست مشتری و انتخاب مورد پسند ایشان، فرآیند نصب قاب بر روی تابلو فرش آغاز می‌شود.

هنگامی که تمامی مراحل فوق سپری شد، تابلو فرش سفارش داده شده به صورت زیبا و خاص فوم‌پیچی شده و برای مشتری ارسال می‌گردد.


مزایای چاپ عکس بر روی تابلو فرش با استفاده از فناوری چاپ:

 1. سرعت آماده شدن محصول: چاپ عکس بر روی فرش بسیار سریع‌تر از بافت عکس درخواستی است. طی شدن این فرآیند حتی در یک روز هم امکان‌پذیر است.
 2. رنگ‌آمیزی: از آنجایی که در فرآیند چاپ عکس بر روی تابلو فرش از 256 رنگ استفاده می‌شود، نتیجه‌ی کار بسیار طبیعی‌تر و چشم‌نوازتر است.
 3. قیمت: تهیه تابلو فرش به روش چاپ بسیار مقرون به صرفه‌تر از روش بافت است. یکی از دلایل این امر آن است که دستگاه‌های بافندگی که تابلو فرش‌ها را می‌بافند عمل بافت را به صورت پشت‌ و ‌رو انجام می‌دهند به این معنی که پس از پایان فرآیند دو خروجی در دست است؛ یکی تابلو فرشی که دقیقاً با عکس ارسالی مطابقت دارد و دیگری تابلو فرشی که آینۀ عکس ارسالی است.


معایب چاپ عکس بر روی تابلو فرش با استفاده از فناوری چاپ:

 1. تغییر رنگ: عکسی که شما در مانیتور می‌بینید با کد رنگ RGB و هگزادسیمال در حالی که هنگام چاپ عکس مشتری به کد رنگ CMYK تبدیل می‌شود. از اینرو ممکن است کمی تغییر رنگ داشته باشیم؛ در این مورد می‌توان گفت که عکس‌ها به هنگام تبدیل (به خصوص عکس‌های روشنتر) اندکی سرخ‌تر یا قدری مات می‌شوند.

 

تبدیل عکس به تابلو فرش از طریق بافت

مقدمه

تابلو فرش‌هایی که به این روش تولید می‌شوند معمولاً ماندگاری بیشتری دارند. در این روش از 10 رنگ استفاده می‌گردد و به صورت 1000 شانه و تراکم 3000 بافته می‌شود. همچنین آماده شدنتابلو فرش عکس شخصی از این طریق، زمان بیشتری طول می‌کشد.

 

چگونگی تبدیل عکس به تابلو فرش از طریق بافت

بافت عکس شخصی توسط دستگاه‌های بافندگی نظیر شونهر و HCP انجام می‌شود. در این روش ابتدا پشت زمینه‌ی عکس دریافتی از مشتری، توسط طراح تغییر می‌یابد و در صورتی که مشتری عکس اصلاح شده را تایید نمود، تبدیل به نقشه‌ی فرش شده و آمادۀ بافت می‌شود.

تابلو فرش‌های بافت معمولاً در کنار فرش ماشینی 9 متری (به عنوان یک فرش کناره) بافته می‌شوند تا از ظرفیت ماشین بافندگی حداکثر استفاده به‌عمل آید. به این دلیل، در بافت تابلو فرش‌ها اندازه‌های 50 در 70 و 50 در 100 متداول‌تر هستند. البته سایر اندازه‌های 70 در 100 و 100 در 150 و … نیز قابل بافت هستند که تولید آن‌ها بسته به صف بافت مدت زمان بیشتری به طول می‌انجامد.

جنس الیاف در بافت ماشینی، به طور معمول اکریلیک بوده و به صورت 1000 شانه و تراکم 3000 بافته می‌شود. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که دستگاه‌های بافندگی فرش ماشینی، به صورت خاب زیر و رو فرش را می‌بافند به این معنی که هنگامی که نقشه به دستگاه داده می‌شود، همزمان دو عدد تابلو فرش کاملاً یکسان بافته می‌شود (که هر دو تابلو فرش تحویل مشتری می‌گردد).


مزایای تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش از طریق بافت عکس بر روی فرش

 1. مقدار رنگ‌آمیزی‌شده: بر عکس حالت چاپ که تنها سطح فرش رنگ‌آمیزی می‌شود، در این حالت تمامی الیاف از پیش و به صورت کامل رنگ‌آمیزی شده‌اند. به این دلیل نه‌تنها تا عمق فرش رنگ وجود دارد بلکه به صورت خودکار، تصویر عکس بافته شده در پشت تابلو فرش هم نمایان است.
 2. اصالت: در حالت بافت تا حدودی اصالت کار و هنر ایرانی حفظ می‌شود؛ از اینرو به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر می‌خواهید به عنوان سوغاتی به خارج از کشور ارسال کنید، حالت بافت عکس را انتخاب کنید.
 3. ماندگاری: بافت در مقایسه با چاپ از ماندگاری بیشتری برخوردار است.

معایب تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش از طریق بافت عکس بر روی فرش

 1. زمان: بافت عکس به صورت تابلو فرش در مقایسه با چاپ عکس بر روی فرش زمان بیشتری طول می‌کشد؛ در واقع پس از ثبت سفارش، عکس شما اصلاح و تبدیل به نقشه می‌شود و در نهایت وارد صف بافت می‌گردد که بسته به صف بافت، تابلو فرش شما بین 5 روز تا 10 روز آماده‌ی ارسال می‌شود.
 2. محدودیت رنگ: در بافت ماشینی تابلو فرش نهایتا از 10 رنگ استفاده می‌شود؛ بالطبع محدودیت رنگ‌ها باعث می‌شود که نتیجه‌ی کار بر خلاف چاپ عکس که از 256 رنگ استفاده می‌شود، چندان طبیعی به نظر نرسد.
 3. هزینه: در این روش، تبدیل عکس به تابلو فرش هزینه‌ی بالاتری دارد.       

  شرکت فرش تک ستاره کویر کاشان سال هاست که در زمینه تابلو فرش و تبدیل عکس به تابلو فرش فعالیت دارد. چنان چه قصد دارید از تمامی نمونه های کارهای تبدیل عکس ما و یا تابلو فرش های ما دیدن کنید به صفحات مربوطه مراجعه کنید. 

 

همانند بسیاری از صنایع و بخش های دیگر، یکی از مشکلات اساسی نظام نوآوری فرش کاشان و آران و بیدگل، مسئله فرار مالیاتی است. از آنجایی که شرکت فرش تک ستاره کویر کاشان برای خود مسئولیت اجتماعی قائل است، بر آن شدیم تا مسئولان، تصمیم گیران و خط مشی گذاران این شهرستان را نسبت به این مسئله و راهکارهای مبارزه با فرار مالیاتی و تبعات بسته شدن مالیات بر درآمد آگاه کنیم. آن چه در این مقاله خواهید خواند، توصیف مختصری از مسئله پیش رو و ارائه راهکارهایی جهت حل مسئله است. 

 

تعریف خط‌مشی‌های توزیعی 

خط‌مشی‌های توزیعی یا توزیع مجدد خط‌مشی‌هایی هستند که هدف شان توزیع مجدد ثروت و درآمد در جامعه است. این خط‌مشی‌ها که ثروت طبقه نخبگان را به طبقه متوسط و کارگر منتقل می‌کنند مصادیق متعددی دارند. مالیات، یکی از مصادیق خط‌مشی‌های توزیعی است. غایت این خط‌مشی‌ها، افزایش عدالت و سطح رفاه جامعه و در کل توسعه اقتصادی است.

خط‌مشی‌های مالیاتی به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند که مالیات مستقیم شامل مالیات بر درآمد و دارایی و مالیات غیرمستقیم شامل مالیات بر ارزش افزوده است. نکته ای که در وضع خط مشی های مالیاتی باید به آن توجه داشت این است که بستن مالیات به درآمد در شهرک های صنعتی و در کل مشاغل تولیدی به چند دلیل اشتباه است. دلیل اول آن است که بستن مالیات به درآمد، بده بستان میان عدالت و کارایی را تشدید می کند. در واقع، هنگامی که دولت ها تلاش می کنند تا درآمدهای اقتصادی جامعه را به صورت عادلانه تقسیم کنند، در همان حال انگیزه تلاش اقتصادی سرمایه داران را کاهش می دهند که این امر در بلندمدت کارایی اقتصادی جامعه را خدشه دار کرده و موجب کوچک شدن اقتصاد می شود. دلیل این امر آن است سرمایه داران اینطور می یابند که به میزان تلاش بیشتر برای افزایش درآمد و کارایی، باید مالیات بیشتری بپردازند. در واقع، در این میان به طور حتم یکی از اهداف عدالت یا کارایی دست نیافتنی می شود. دلیل دیگر آن است که مالیات بر درآمد، موجب خارج شدن و یا کم شدن سرمایه در گردش کسب و کار می شود. در اقتصادهای مبتنی بر سرمایه (نظیر نظام نوآوری فرش کاشان و آران و بیدگل که عوامل تولید آن زمین، نیروی کار و سرمایه هستند) بستن مالیات بر درآمد اثر مخرب‌تری دارد زیرا در این اقتصادها سرمایه نقش پررنگی در راه اندازی و یا ادامه حیات کسب و کار دارد (بر عکس اقتصادهای نوآوری محور که نوآوری از عوامل حیاتی تابع تولید است). البته این ها به معنی آن نیست که گرفتن مالیات امر اشتباهی است بلکه منظور آن است که مصداق مالیات در این گونه اقتصادها باید عوض شود.

 

بستن مالیات بر دارایی

به جای مالیات بر درآمد، پیشنهاد می شود که از مالیات بر دارایی استفاده شود. در مالیات بر دارایی، مواردی مشمول مالیات می شوند که ارتباط مستقیمی با دنیای کسب و کار در اقتصادهای مبتنی بر سرمایه ندارند. این موارد عبارت اند از: مالیات بر ارث، حق تمبر، مالیات سالانه املاک، مالیات بر اراضی بایر و مالیات بر مستغلات مسکونی خالی و به طور کلی سرمایه‌های خارج از دنیای کسب و کار.

 

سازوکارهای مبارزه با فرار مالیاتی

بحث فرار مالیاتی شرکت‌های صنعتی کاشان و آران و بیدگل، که عمدتاً از طریق حسابداران قانونی انجام می‌شود، جدای از انگیزه های افراد جهت ثروت اندوزی، تا حد زیادی به علت بستن مالیات بر درآمد است. پس از مشخص شدن مصداق مالیات، مسئله بعدی وضع سازوکارهای ناظر برای دریافت تمامی مالیات تعیین شده است. از جمله این سازوکارها می توان به بحث نظارت مردمی در پرداخت مالیات اشاره کرد. ابزار دیگر، آگاه کردن سرمایه داران نسبت به تبعات ناشی از عدم پرداخت مالیات است. سرمایه داران باید بدانند که نپرداختن مالیات، به صورت پیوسته شکاف طبقاتی میان قش ضعیف و غنی جامعه را بیشتر کرده و آینده اقتصاد کشور را به مخاطره می اندازد زیرا مشاغل آینده نظام نوآوری فرش کاشان و آران و بیدگل، مشاغلی هستند که نیازمند کارمندانی با دانش فنی و مهارت بالاتراند. به عنوان مثال، عدم پرداخت مالیات به طبقات ضعیف شهرستان، نرخ بازماندگی از تحصیل را میان آنان بالا می برد. بالا رفتن نرخ بازماندگی از تحصیل به علت نیازهای اقتصادی (که قرار بود از طریق خط مشی های توزیعی جبران شود) موجب می شود تا کودکان زودهنگام وارد دنیای بزرگسالی و کسب و کار شوند و پدیده ای به نام کوکان کار شکل بگیرد. این امر خود نرخ بازماندگی از تحصیل را مجدداً افزایش می دهد زیرا کودکانی که از سرمایه فرهنگی پائینی برخوردارند نمی توانند در آینده راهنمایی لازم را جهت موفقیت تحصیلی به فرزندان خود منتقل کنند. این زنجیره، موجب می شود تا در آینده میزان کارمندان دانشی و با مهارت بالا که نیاز صنایع پیچیده و فناوری محور است کاهش یابد. بنابراین، مشاهده می کند که سستی در پرداخت مالیات، موجب بروز آسیب های اجتماعی و حتی در طولانی مدت موجب از بین رفتن یک صنعت می شود.

به طور خلاصه، علاوه بر جابجایی مصداق اخذ مالیات در شهرک های صنعتی کاشان و آران و بیدگل، پیشنهاد می شود که سازوکارهای نظارتی هوشمندانه تری -نظیر نظارت مردمی و استفاده از ابزارهای آگاه سازی خط مشی گذاری- برای اخذ مالیات تدارک دیده شود.

منبع: محمدعلی صادقی کیا، دانش آموخته کارشناسی ارشد خط مشی‌گذاری عمومی دانشگاه امام صادق (ع) و پژوهشگر خط‌مشی‌گذاری و اقتصاد نوآوری.

 

کلمه فارسی

معادل انگلیسی

معادل عربی

فرش

carpet

السجاد

قالی

rug

السجاد

سجاده فرش

Prayer rug

سجاد الصلاة

تابلو فرش

Pictorial carpet

لوحة السجاد

شگی

Shaggy rug

سجادة أشعث

پادری

Mat

حصيرة

کناره

 Roll to roll carpet

لفات السجاد

پشتی

pillow

وسادة

فریز

Heat-set friese

الحرارة مجموعة السجاد

گلیم

kilim

کلیم

جاجیم

jajim

جاجیم

شانه

Reeds

شانه

تراکم

Density

تراکم

الیاف

Yarn

غزل السجاد

صفحه1 از9

اطلاعات تماس

تلفن :  03154750320

        03154750321

تلفن همراه : مهدوی فر(مدیریت) 09131631223

                           (فروش)  09103851223

فکس: 03154750321

ایمیل : taksetare.carpet@gmail.com

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

ما را تایید می کنند

 

logo-samandehi

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد فروشگاه فرش قالیکده محفوظ می باشد.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account